Menu

Bazgroły Życia

Każdy dzień może być świetną przygodą, od nas zależy, jak i czy chcemy ją przeżyć. W tym miejscu znajdziecie przemyślenia, radości, inspiracje i doświadczenia, czyli wszystko to, czym chciałabym dzielić się z innymi i o czym lubię pisać. Miłego dnia! :)

Plan Wiosennych Zmian

chloe92

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Zrobiło się cieplej, pojawiło się słońce. Po niedzielnym spacerze nabrałam nowej energii i poczułam, że pora zaplanować wiosenne zmiany w życiu i przestrzeni. Wiele freelancerek, które obserwuję na Instagramie ma własne pomysły na wiosenne porządki i zmiany. Ja postanowiłam podejść do tematu trochę po swojemu. I pomyślałam, że warto się tym podzielić (a nuż ktoś skorzysta :P ).

Projekt wiosenny nazwałam Plan Wiosennych Zmian i podzieliłam go na trzy kategorie. Początkowo miały być cztery, jednak czwartą kategorię zaplanowałam już w nieco inny sposób i nie potrzebuję robić kolejnej "to do list", bo wątpię żeby mnie jakoś dodatkowo zmotywowała :P

Część I -- w tej części umieściłam zadania powiązane bardziej z dekorowaniem, remontowaniem, ogarnianiem i usprawnianiem przestrzeni w każdym pomieszczeniu po kolei. Lista jest "ruchoma", co znaczy, że w trakcie prawdopodobnie dopiszę jeszcze kilka pozycji, w zależności od potrzeb, budżetu i poziomu zadowolenia :P U mnie wygląda to tak:

PWZ_cz.1

Część II -- tę część poświęciłam na rozpisanie rzeczy związanych bardziej już z "wiosennymi porządkami", takie podstawowe rzeczy, nie za dużo, żeby się nie zniechęcić, jednak lista też pozostaje otwarta, bo może się okazać, że potrzebuję ogarnąć jeszcze kilka rzeczy.

Część III -- tutaj pozostawiłam otwartą listę związaną z uaktywnieniem naszego trybu życia -- przestawienie się na zadbanie o czas na świeżym powietrzu, ruch, spędzanie czasu razem -- zdrowie szeroko pojęte -- to fizyczne i to psychiczne. Lista również pozostaje otwarta. Nie wpisywałam na nią rzeczy, nad którymi pracuję już teraz, jak np. praktykowanie wdzięczności, pracę nad poczuciem własnej wartości, rozwojem intelektualnym itd. Ale być może dla Was może być to jakiś pomysł na zmianę, coś nad czym potrzebujecie popracować :)

PWZ_cz.II

Czeka mnie sporo pracy ale szczerze mówiąc nie mogę się już doczekać :) Zapisywanie wszystkiego w planerze pozwala mi trzymać wszystko w jednym miejscu i, w końcu, nie mam latających po pokoju karteczek, które prędzej czy później gdzieś przepadają. Chyba już o tym pisałam ale dla osób, które nie czytały o moich poszukiwaniach planera idealnego -- korzystam z planera od Minimal Life. Długo szukałam takiego, który zaspokajałby moje wszystkie potrzeby, bo rynek planerowy jest naprawdę szeroki, ale w końcu trafiłam. Link do Minimal Life zostawiam tutaj -- link -- może się komuś przyda. Ja polecam. Ale i tak zachęcam do poszukania swojego ideału samodzielnie ;)

Mam nadzieję, że Plan Wiosennych Zmian zainspiruje Was do działania :) Z tym Was dziś zostawiam ;) I trzymam kciuki za Wasze plany ;)

Buziaki!

Chloe

© Bazgroły Życia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci