Menu

Bazgroły Życia

Każdy dzień może być świetną przygodą, od nas zależy, jak i czy chcemy ją przeżyć. W tym miejscu znajdziecie przemyślenia, radości, inspiracje i doświadczenia, czyli wszystko to, czym chciałabym dzielić się z innymi i o czym lubię pisać. Miłego dnia! :)

Weekendowe refleksje :)

chloe92

Od ostatniego wpisu minęło bardzo dużo czasu. W międzyczasie bardzo wiele się zmieniło. Skończyliśmy remont naszego mieszkania, wprowadziliśmy się, wzięliśmy ślub, a ja pracuję w szkole. Do Wrocławia wpadamy raz na jakiś czas. Szczerze Wam powiem, że z jednej strony cieszę się, że uciekliśmy od zgiełku, hałasu, korków i tego życia w biegu, z drugiej strony właśnie tego mi brakuje. I tego, że nasi przyjaciele nie są już na wyciągnięcie ręki. Wszystko się zmieniło, my się zmieniliśmy. Jest inaczej. I chyba przez to doceniamy bardziej niż wcześniej chwile, kiedy wszyscy razem się spotykamy i możemy podzielić się ze sobą tym, co się u nas dzieje.

Remont mieszkania pochłonął sporo energii i czasu, ale było warto. Nasze cztery kąty wyglądają dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Mieszkanie oddaje nasze charaktery, zainteresowania. Dorota Szelągowska byłaby z nas dumna :P Przed nami jeszcze odświeżenie przedpokoju, ale tak straszliwie nam się nie chce... :P No ale co się odwlecze... to wiecie? :P A najlepiej zebrać się teraz, jeszcze przed zimą :P Urządzanie każdego pomieszczenia było najlepsze ze wszystkiego. Ciągle jeszcze brakuje kilku detali, ale powoli i one znajdą swoje miejsce. Najbardziej cieszymy się z plakatów, które zawisły w salonie, a mój mąż jest szczęśliwy, że ma w końcu swój kąt, do którego staram się nie przyczepiać (bo dobrał się bałaganiarz z pedantką i teraz masz ci babo placek :P ).

Ślub był chyba najpiękniejszym dniem w naszym życiu. Wszystko poszło zgodnie z planem i było idealnie. Wesele odbyło się w Pałacu Makowice (link). Podlinkowuję Wam to miejsce bo jest tam naprawdę pięknie. Wioska niedaleko Świdnicy, urokliwe zakątki, jeziora, a obok 100 letni kościółek. Jeśli będziecie w okolicach Świdnicy naprawdę warto się tam wybrać :) (Zwłaszcza, że z Makowic są tylko 2km do Krzyżowej, którą też warto zobaczyć ;) ). Nie wierzyłam, kiedy mówili, że na własnym weselu czas ucieka nie wiadomo kiedy, ale z perspektywy własnego doświadczenia potwierdzam. Wieczór zleciał tak szybko, że ani się obejrzałam było po wszystkim. Był mega stres związany z przygotowaniami, dopinaniem wszystkiego na ostatni guzik, ale szczerze? Chętnie bym to powtórzyła :)

Praca w szkole okazała się być ogromnym wyzwaniem, ale kocham swoją pracę. W końcu robię to, o czym zawsze marzyłam. Co prawda muszę się jeszcze wiele nauczyć i wypracować swój własny warsztat pracy. ale mam mega pomoc i wsparcie od całego zespołu wychowawczego, a to niezastąpione, kiedy człowiek wciąż się uczy. Na książki do nauki wydałam ostatnio tyle, że mój mąż prawie dostał zawału, ale niestety specyfika zawodów nas obojga jest taka, że ciągle musimy się dokształcać. Dlatego założyliśmy w budżecie domowym coś na kształt "funduszu książkowego", dzięki czemu nagła chęć rozwoju nie zabije naszego budżetu domowego :P O tym, jak zarządzać budżetem uczę się od Michała Szafrańskiego, który prowadzi bloga i podcasty. Jest to trudne (tzn. nie słuchanie podcastów, tylko wprowadzanie tej wiedzy w życie :P ), ale warto. Przemyślane gospodarowanie posiadanymi środkami naprawdę oszczędza nam stresu i zaskoczeń, a takie przecież się zdarzają i to zazwyczaj w "nieodpowiednim momencie".

Ok, starczy na dzisiaj :) Uciekam suszyć włosy, a Wam życzę pięknej niedzieli :) Nie zapomnijcie o wyborach ;) Nie oddawajcie swojego głosu w ręce innych ;) Każdy głos ma znaczenie :)

Buziaki!

Chloe ;)

Plener24

© Bazgroły Życia
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci